Máte nápad a nemáte peníze? Založte startup


Zvažujete přechod z běžného zaměstnání do vlastního podniku, ale nemáte peníze na jeho chod? Nebojte, i vy máte šanci začít obchodovat https://www.fabrefacta.cz/muzete-podnikat-i-bez-svych-penez-ci-pujcky/. Startup představuje variantu, která nemá zcela přesnou definici. Jedná se o podnikatelský subjekt, není ovšem běžnou společností.


sešit u pc


Každý ho definuje trochu jinak. Všichni se ale shodnou, že jde o nově vznikající firmu vyvíjející produkt či službu. Musí mít potenciál vyřešit problém na trhu, anebo přijít s naprostou novinkou a vyplnit mezeru na trhu. Základním je pro něj rychlý růst z hlediska tržeb i množství zákazníků, ale také vysoké riziko.


zaměstanci u stolu


U nás i ve světě se často v souvislosti se startupem mluví právě o potřebě investic, protože jde o projekty, které jsou pro investory lákavé. Zároveň si ale hodně rozmýšlejí, komu finance poskytnou, protože je tento způsob počátku podnikání od poloviny devadesátých let velice populární. Vzhledem k tomu, že je začínající firma závislá na investicích, často se do fáze skutečné firmy ani nedostane a skončí zánikem projektu.


 


Čtyři fáze od nápadu k zisku


Nejčastěji se uvádějí čtyři kroky, kterými musí projít každý začínající obchodník. Když se dostane do poslední fáze, tak se z něj konečně stává plnohodnotná, funkční společnost s reálným potenciálem a dobrou ziskovostí.


 


  1. Počáteční fáze: organizační struktura zatím neexistuje, jedná se o prvotní nápad.

  2. První investice: tvorba prvních produktů a pokusů o jejich zařazení na trh.

  3. Růst: produkt je funkční a společnost se snaží o rychlý růst a rozšíření distribuce.

  4. Startup: zde už jde o rozvinutý podnikatelský plán, který má přesnou strukturu. Ve chvíli, kdy se naplní první cíle a splatí první investice, je stvořena firma v tradičním slova smyslu.


 


Máte-li skvělý nápad a myslíte si, že je pro něj na našem nebo zahraničním trhu místo, tak se do toho zaručeně pusťte. Jde sice o poměrně velké riziko, ale i projekty jako Facebook, Instagram, Google nebo Apple začínali úplně stejně.


Máte nápad a nemáte peníze? Založte startup
3.9 (77.14%)21